- Home
- »
- Our Products
- »
- Lightning Rod Tester
Lightning Rod Tester
We offer a wide range of ESE Lightning Rod Tester.
ESE Lightning Rod
Product Price: Rs 15,000 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Protection Radius | 77 m |
| Current Rating | 80kA |
| Advance Time (ΔT) | 35 µs |
| Brand | Ennov |
| Rated Voltage | 11kV |
| Usage/Application | Automobile Maintenance Tools |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Voltage | 220 V |
To meet the precise demands of clients, we offer a wide range of ESE Lightning Rod Tester. Precisely designed our devices are acclaimed for their unmatched quality, reliability and precise design. Our devices are acclaimed for their consistent performance and longer functional life. These are also available in various range and technical specifications..
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Lightning Rod Tester
Product Price: Rs 17,500 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Details:
| Usage/Application | Industrial |
| Color | Black & White |
| Display Type | Analog |
| Grade | Semi-Automatic |
| Brand | Bakiral |
| Voltage | 110-220 V |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Power | 15 W |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Bakiral Lightning Testers
Product Price: Rs 17,500 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Details:
| Tester type | Voltage tester |
| Measurement type | Digital |
| Max voltage range | 220V |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Bakiral |
| Size | 36 mmx90 mmx62 mm |
| Application | Lightning Protection |
Yes! I am InterestedRequest A Callback